A Coca-Cola 600, egy NASCAR ‘crown jewel verseny, túl hosszú

A Coca-Cola 600 túl hosszú. A NASCAR a 36 futamos szezon során négy “koronaékszerét” tartja számon, ez a Kupa-sorozat leghosszabb versenye mintegy 100 mérfölddel, és az egyetlen, amely három helyett négy szakaszra oszlik.

és több mint öt órán át tartott vasárnap este, néhány perccel éjfél után véget ért a Charlotte Motor Speedway-en., Tehát nem csak az idei Memorial Day hétvégi esemény (amelyet Brad Keselowski nyert) öt és fél órás extravagáns volt, részben a 68 perces esőzésnek köszönhetően, de a végén egy maroknyi túlóra miatt ez volt a leghosszabb verseny a NASCAR Cup sorozat történetében.

607,5 mérföld. Ez túlzás, és mivel a hossz nem mutatja be ugyanazokat a kihívásokat, mint egykor, a mögötte rejlő logika nem igazán állja meg a helyét.

További információ erről egy másodperc alatt, de először: ez a verseny túl hosszú bárki számára, aki túlmutat az abszolút legtöbb diehard és a régi NASCAR rajongók.,

A Memorial Day Weekend szinonimája, a Coke 600 1960 óta évente megrendezésre kerülő esemény, koronavírus-járvány vagy sem, amely általában a világ legnagyobb napját zárja le a motorsportok számára. A Forma-1 monacói nagydíját és az IndyCar Series Indianapolis 500-asát általában a nap elején rendezik. (Monacót törölték, az Indy 500-at most augusztusra tervezik.)

a 2018-as Coca-Cola 600., (AP Photo/Mike McCarn)

a Coke 600 távolságát kétségbeesetten meg kell változtatni, így a verseny nem olyan brutálisan hosszú, különösen más sportszervezetekkel, mint például a Major League Baseball, a versenyek felgyorsítása érdekében.

de a 600 mérföld hosszú is hagyomány, azt mondod?

“hagyomány, shmadition.,”Denny Hamlin ezt mondta 2019 májusában, amikor megkérdezték a verseny hosszának megtartásáról, hozzátéve:

” Ha a verseny 300 mérföld volt, akkor ugyanaz lesz, Azt hiszem, a core group figyeli a versenyt, és valószínűleg még inkább érdekli, mert nem öt óra hosszú.”

még a vasárnap esti futamon is Martin Truex Jr., 19 Toyota csapat visszhangozta a sok versenyző és általános sport rajongó gondolatait, akiknek a figyelme biztosan csökkent, amikor a rádión keresztül félúton váltottak egy 400 körös versenyre:

természetesen nem minden sofőr érzi ezt.

Kevin Harvick azt mondta, hogy más, ha megnyeri. Keselowski tavaly azt mondta az USA TODAY Sportsnak, hogy a NASCAR-nak “szüksége van egy 600 mérföldes versenyre, amely összeköti azt, és bemutatja, hogy a stock car autóversenyzésnek a teljesítményre és a kitartásra jellemző korlátokat kell feszegetnie.,”

a 600 mérföldes verseny remek alkalom lehet arra, hogy megünnepeljük a sport és a rendezvény történelmét, de amikor a NASCAR megpróbálja kibővíteni a zsugorodó rajongói bázisát, akkor kit érdekel igazán egy öt órás saga?

Elmúltak azok az idők, amikor csak néhány autó végezhetett az első körben, és kérdés volt, hogy hány autót lehet úgy megtervezni, hogy ellenálljon egy ilyen kimerítő versenynek. Az 1960-as World 600-as versenyen csak a győztes ért célba, az 55 autóból 36 nem is ért célba.,

ahhoz Képest, hogy ma, raktáron autók általában túlélni 600 km nélkül fúj egy motor, majd az ikonikus esemény lehet nagyrészt eseménytelen, mint láttuk, vasárnap csak négy óvatosan zászlók, mert a pálya események. A versenyt elindító 40 autó közül 19-en végeztek az élmezőnyben,és csak hárman nem végeztek.

amikor tavaly megkérdezték a fárasztó versenyről, Kyle Busch szerint a sportnak szüksége van a 600 Millerre, hozzátéve:

“Ez az autókon van? Nem. Az autók már túl kifinomultak., Lefogadom, hogy 800-at talán még 1000 mérföldet is megtehetnénk egy versenyautón, mielőtt elkezdenéd látni a problémákat.”

mindenki számára magabiztosan beszélhetünk, amikor azt mondjuk: Pass.

(Chris Grayten / Getty Images)

plusz, amikor a hagyományos 1, 5 mérföldes ovális versenyen versenyez, a Charlotte Motor Speedway legjobb eszköze a földrajz, nem pedig a lenyűgöző versenyek átadására. A 600-as évek pedig már régóta fájdalmasak voltak, főleg, amikor több száz mérföldet előztek meg Indyban és Monacóban.,

most, ha úgy gondolja, hogy a NASCAR soha, soha, egy millió év alatt nem fogja újratervezni az egyik “Korona ékszer” versenyét, akkor valószínűleg a többség közé tartozik. Tényleg, lehetetlennek tűnik. De van példa erre a NASCAR-ban és a Charlotte Motor Speedway-en is.

örökre, Daytona nyári versenye mindig július 4-én volt a hétvégén, egészen addig az évig, amikor augusztusban lesz az alapszakasz fináléja. Közel két évtizedes Homestead-Miami Speedway után, amely a NASCAR bajnoki hétvégéjét rendezi, a Phoenix Raceway átveszi ezt a szezont., 40 éven át a Clash, a Daytona 500 előtti kiállítási verseny, a 2.5 mérföldes ovális pályán zajlott, de a következő szezonban a Daytona Speedweeks számos frissítése között a 3.56 mérföldes úton lesz. Törés versenyek három szakaszból áll — négy ha ez a koksz 600, emlékszel! 2017-ig nem is volt semmi, a NASCAR pont-és playoffrendszerei pedig úgy érzik, hogy rendszeresen átalakítják őket.

, Majd a közel 60 évben, a Kupa Sorozat csak versenyzett az 1,5 km-es ovális módosítása előtt a dolgokat a 2018-as, így a második Charlotte verseny az év egy félig-út, persze, fél-ovális “táv.,”Találékony, forradalmi és szükséges lökést, hogy egy kilenc hónapos menetrend még mindig szükség van a további frissítések, mint lerövidítése a hossza a Coke 600.

tehát itt van, amit csinálsz: tartsa a verseny hétvégéjét, nyilvánvalóan. Tartsa a látvány az egészet, és tartsa a” 600 ” a neve — csak, hogy ez 600 kilométer, csökken a hossza majdnem a fele körülbelül 373 mérföld.

” minden sport alkalmazkodik és változik ” – mondta Hamlin tavaly. “Utálom, amikor az emberek azt mondják:” Nos, ez mindig is így volt. A dolgok különbözőek., Legalább annyira örülnék egy Coke 300 trófeának, mint egy Coke 600-nak, hogy őszinte legyek.”

nem kell a Coke 300-nak lennie,de valójában már nem is lehet valódi 600-miler.