Coca-Cola 600, závod NASCAR ‚crown jewel‘, je příliš dlouhý

Coca-Cola 600 je prostě příliš dlouhý. Druhý z toho, co NASCAR považuje za své čtyři „korunovační klenoty“v průběhu 36-závodní sezóny, je to nejdelší závod série poháru asi o 100 mil a je jediný rozdělený do čtyř etap, místo tří.

a to trvalo více než pět hodin v neděli večer, končit několik minut po půlnoci na Charlotte Motor Speedway., Takže nejen, že byl letošní Memorial Day Víkend, akce (vyhrál Brad Keselowski) a pět-a-půl-hodinu fantastická, díky, z části, k 68 minut zpoždění kvůli dešti, ale proto, že hrstka přesčas kol připíchnutý na konci, to bylo také nejdelší závod v NASCAR Cup Series historii.

607,5 mil. To je přehnané, a vzhledem k tomu, že délka nepředstavuje stejné výzvy, jaké kdysi dělala, logika za tím opravdu nevydrží.

Více o tom za chvíli, ale nejprve: Tento závod je příliš dlouho pro někoho za absolutní většina skalní a dlouholetí fanoušci NASCAR.,

Synonymem pro Memorial Day Víkend, Koks 600 je každoroční událost od roku 1960, koronavirus pandemie, nebo ne, a ten, který obvykle čepice z největší den ve světě motoristického sportu. Velká cena Monaka Formule 1 a Indianapolis 500 řady IndyCar se obvykle konají dříve v průběhu dne. (Monako bylo zrušeno a Indy 500 je nyní naplánováno na Srpen.)

the 2018 Coca-Cola 600., (AP Photo/Mike McCarn)

Koks 600 je vzdálenost jen zoufale potřebuje být změněn, takže závod není tak brutálně dlouho, a to zejména s jinými sportovními organizacemi, jako je Major League Baseball, tlačí na urychlení jejich soutěží.

ale délka 600 mil je také tradice, říkáte?

„tradice, šmadice.,“To řekl Denny Hamlin v květnu 2019, když byl dotázán na udržení délky závodu, a dodal:

„Pokud byl závod 300 mil, budete mít stejnou, věřím, základní skupinu sledovat závod a možná ještě více, které mají zájem, protože to není pět hodin dlouhé.“

i během nedělního závodu Martin Truex Jr. a jeho ne., Tým Toyota 19 odrážel myšlenky mnoha závodních a obecných sportovních fanoušků, jejichž pozornost se jistě zmenšovala, když měli tuto výměnu přes rádio v polovině závodu na 400 kol:

samozřejmě, že ne každý řidič to tak cítí.

Kevin Harvick řekl, že je to jiné, jakmile to vyhrajete. Keselowski řekl USA TODAY Sports minulý rok, že NASCAR „potřebuje 600 mil závod, který se připojuje zpět a vitríny, které stock car automobile racing se musel posouvat hranice vozidla, specifické pro výkon a vytrvalost.,“

závod na 600 mil může být skvělý způsob, jak oslavit historii sportu a události, ale když se NASCAR snaží rozšířit svou zmenšující se fanouškovskou základnu, kdo má opravdu zájem držet se pětihodinové ságy?

pryč jsou dny, kdy jen hrstka aut by skončila na hlavním kole, a byla to otázka, kolik aut by mohlo být navrženo tak, aby odolalo tak vyčerpávajícímu závodu. Na světové 600 V roce 1960 skončil v čele pouze vítěz a 36 z 55 vozů ani nedokončilo.,

ve Srovnání s dneškem, skladové vozy obecně přežít 600 mil bez foukání motoru, a kultovní událost může být do značné míry jednotvárný, jak jsme viděli v neděli pouze čtyři varovné příznaky, protože na trati incidentů. Ze 40 vozů, které závod zahájily, jich 19 skončilo v hlavním kole a jen tři nedokončily vůbec.

Když se zeptal, minulý rok o vyčerpávající závod, Kyle Busch řekl, že sport potřebuje 600-miler, dodal:

„Je to o autech? Č. Auta jsou teď příliš sofistikovaná., Vsadím se, že bychom mohli jet 800 možná i 1000 mil na závodním autě, než začnete vidět problémy.“

můžeme s jistotou mluvit za každého, když říkáme: projít.

(Chris Graythen/Getty Images)

a Navíc, když se závodní na tradiční 1,5 mil oválu Charlotte Motor Speedway je nejlepším aktivem je geografie, ne jeho záliba přináší podmanivé závody. A 600 bylo dlouho bolestivé sledovat, zvláště když předcházely stovky mil v Indy a Monaku.,

Nyní, pokud si myslíte, že NASCAR nikdy, za milion let nebude redesignovat jeden z jeho závodů „crown jewel“, pravděpodobně patříte mezi většinu. Opravdu, Zdá se to neuvěřitelně nepravděpodobné. Ale je tu nějaký precedens tady v NASCAR a na Charlotte Motor Speedway.

Forever, Daytonův letní závod byl vždy o víkendu 4. července, až do letošního roku, kdy bude v srpnu finále pravidelné sezóny. Po téměř dvou desetiletích Homestead-Miami Speedway hostování NASCAR championship weekend, Phoenix Raceway přebírá tuto sezónu., Po dobu 40 let byl Clash, výstavní závod před daytonou 500, spuštěn na oválu 2, 5 míle, ale příští sezóna mezi několika aktualizacemi Daytona Speedweeks bude na silničním kurzu 3, 56 míle. Rozbíjení závodů do tří etap-čtyři pokud je to Coke 600, pamatujte! až do roku 2017 to nebylo nic a NASCAR body a systémy play-off mají pocit, že jsou pravidelně opravovány.

a téměř 60 let závodila pohárová série pouze na oválu 1, 5 míle, než změnila věci v roce 2018 a učinila druhý závod roku Charlotte na poloviční trati, napůl oválný „roval.,“Vynalézavý, revoluční a nezbytný náraz do devítiměsíčního rozvrhu, který stále potřebuje další aktualizace, jako je zkrácení délky koksu 600.

takže tady je to, co děláte: Udržujte víkend závodu, samozřejmě. Zachovat podívanou na to všechno, a udržet“ 600 “ v názvu — stačí, aby to 600 kilometrů, klesá délku téměř na polovinu na asi 373 mil.

„všechny sporty se přizpůsobují a mění,“ řekl Hamlin v loňském roce. „Nesnáším, když lidé říkají:“ No, tak to vždycky bylo. Věci jsou jiné., Byl bych stejně šťastný s Coke 300 trophy jako Coke 600 abych byl upřímný.“

nemusí to být koks 300, ale opravdu by to nemělo být pravda 600-miler už buď.