dacă vezi pe cineva cu un tatuaj cu pene, asta înseamnă

tatuajele cu pene pot avea multe semnificații diferite, iar oamenii le obțin din mai multe motive. Fiecare tatuaj înseamnă ceva diferit. Și dacă este un tribut adus cuiva din viața ta, un simbol care este semnificativ într-un fel sau doar un design pe care l-ai găsit atractiv, există aproape întotdeauna un motiv specific în spatele alegerii unei persoane de a-și Cernea permanent pielea.,un astfel de tatuaj semnificativ ar putea veni sub forma unui tatuaj frumos de pene. Indiferent dacă este o pene colorată sau o pene mai simplă în alb și negru, există adesea un anumit nivel de semnificație în spatele acestor tipuri de modele de tatuaje.cu ușurință unul dintre cele mai populare modele de tatuaje, penele au o mulțime de simbolism în spatele lor, dar mulți oameni nu-și dau seama., Dacă v-ați gândit să obțineți un tatuaj cu pene, fie că este vorba despre un tatuaj mare, întins în spate, un manșon de braț sau doar un tatuaj drăguț mic în spatele urechii, ați putea fi interesat să aflați puțin despre diferitele semnificații din spatele acestei idei populare de tatuaj.

în primul rând, cât de mult este un tatuaj cu pene? Acest lucru depinde foarte mult de cât de complicat sau simplu este designul, precum și de dimensiunea tatuajului. Dacă obțineți un tatuaj mare de pene colorate, de exemplu, va fi probabil mult mai mult decât un mic tatuaj simplu de pene.,

dacă vedeți pe cineva cu un tatuaj cu pene, asta înseamnă

deci, ce simbolizează un tatuaj cu pene? Există o mulțime de semnificații potențiale în spatele tatuajelor cu pene, de la libertate, la curaj, la pur și simplu proprietarul tatuajului care se bucură de design. Iată câteva semnificații posibile în spatele unui tatuaj cu pene:

libertate

o semnificație evidentă în spatele unui tatuaj cu pene, dorința de libertate îi determină pe mulți oameni să obțină acest design gravat pe pielea lor. Pene de păsări simbolizează răspândirea aripilor și decolarea, indiferent dacă puteți vedea pământul sau nu., S-ar putea auzi o mulțime de oameni care primesc aceste tipuri de tatuaje numindu-se spirite libere sau rătăcitori, pentru că tânjesc după libertate emoțională, mentală și fizică. Un design cu gust de pene de pasăre poate fi o modalitate subtilă de a exprima acest tip de spirit de dor, mai degrabă decât prin cuvinte reale sau un tatuaj plin de păsări.din punct de vedere istoric, diferite culturi au fost cunoscute tatuajelor cu pene sportive ca semn că au o relație strânsă cu spiritul, Sursa, universul sau orice doriți să-l numiți., Mai exact, nativii americani, Egiptenii și Celticii purtau tatuaje tribale de pene ca simbol al legăturii lor cu natura și cu diverșii zei în care credeau. Aceste culturi au o relație strânsă cu Pământul și, prin urmare, acest tatuaj le permite să descrie acea legătură pe propria piele, aprofundând în continuare această legătură între om și pământ.tatuajele cu pene pot fi, de asemenea, un semn de îndrăzneală, asertivitate și curaj. Dacă te uiți la ea simbolic, păsările au curajul să-și răspândească aripile și să zboare și să se încreadă suficient pentru a nu cădea., Deci, în același mod, oamenii care obțin tatuaje cu pene au o mare putere și credință în ei înșiși pentru a lua deciziile corecte în viață și pentru a se înălța mai degrabă decât să cadă. Uneori, tot ce trebuie este o pene frumoasă într-un loc proeminent, pentru a vă aminti de curajul pe care îl aveți în interior.

inteligența

oamenii care obțin tatuaje cu pene au probabil o inteligență excelentă, deoarece penele au o asociere cu aerul, iar oamenii născuți sub un semn de aer excelează în inteligență și comunicare., Ei se exprimă clar și știu exact ce vor în viață, ceea ce îi convinge să obțină un tatuaj cu pene.de asemenea, multe animale cu pene au o mare frumusețe; de exemplu, bufnițe, păuni și porumbei. Dacă alegeți să obțineți un tatuaj cu pene — în special un tatuaj pentru păsări-acest lucru simbolizează regalitatea, echilibrul și frumusețea. S-ar putea să vă uitați la diverse păsări în uimire și să simțiți cu adevărat o legătură cu modul în care se poartă în natură. Dacă obțineți un tatuaj cu pene, acest lucru va servi ca o reamintire constantă a cât de uluitoare este această lume., Din acest motiv, tatuajele cu pene de pasăre, cum ar fi pene de vultur, tatuaje cu pene de păun și tatuaje de bufniță sunt foarte populare.mai ales în cultura nativă americană, păsările sunt văzute ca creaturi sacre, înțelepte, care transmit mesaje importante și întruchipează direct spiritul. Nativii americani cred că toate animalele și plantele poartă energia sursă prin ele, dar păsările sunt văzute ca ghiduri speciale de spirit, arătându-le calea cea bună în viață. Deci, ați putea alege să obțineți un tatuaj de pene ca o legătură cu cultura dvs., de asemenea.,de asemenea, este de remarcat faptul că locația desenelor de tatuaj poate modifica ușor semnificația lor. De exemplu, un tatuaj cu pene mici în spatele urechii ar putea însemna ceva mai intim decât, să zicem, o pene simplă pe braț.dacă sunteți în căutarea inspirației pentru designul dvs. de pene mari sau mici — sau chiar pentru ideile de tatuaj în general — puteți găsi nenumărate idei de tatuaje online pentru a stârni ceva creativ în mintea voastră. dacă doriți să citiți mai multe despre semnificația din spatele tatuajelor, puteți citi articolul nostru despre tatuajele punct și virgulă aici.

Leave a Comment